GOOGLE ADWORDS NEDİR?

Google adwords nedir?


2000 yılında sadece 350 kullanıcıya sunulmuş olan ve günümüzde milyarlarca kullanıcının yer aldığı bir platform olan Google Adwords, internet dünyasının en önemli platformalar arasında yer alıyor. Düşük maliyetli trafik elde etmenin temel yolu olan ve günümüzde tüm internet sitelerinin tercih ettiği Google Adwords sisteminde sitenize reklam alarak para kazanabiliyor veya sitenizin reklamınızı yaparak daha yüksek trafik elde edebiliyorsunuz. Google Adwords önemini şu şekilde açıklayabiliriz..

“Reklam vermek istediğinizde reklamınızın ulaşmasını istediğiniz hedef kitle için Google Adwords tercih edebilirsiniz. Düşük maliyetli bir sistem olan adwords sayesinde çok ziyaretçisi olan sitelerde yer alabiliyorsunuz. Google Adwords kullanıcısı olarak verimliliğinizi ölçebiliyor, kar, performans kıyaslaması yapabiliyor, maliyet hesabınızı avantaj oluşturacak şekilde yapabiliyorsunuz. Google reklamları üzerinde tam hakimiyet kurmak istediğinizde kullanabileceğiniz Google Adwords aynı zamanda sitenizde reklam almak istediğinizde de otomatik olarak sürekli reklam alarak para kazanmanızı sağlıyor. Bu sayede binlerce iş ortağına sahip olabiliyor, networkunuzu genişletebiliyorsunuz. Google Adwords içinde yer alacak bir internet sitesine sahip olmak istediğinizde sitenizde yer alan içeriklerin tamamı özgün ve seo kurallarına uygun oluyor. Bu sayede arama motorları tarafından yapılan aramalarda ilk sıralarda çıkabiliyor, son kullanıcı olan müşterilerin ilk tercih ettiği site haline gelebiliyorsunuz. Marka bilinirliği oluşturmak, marka değerinizi yükseltmek istediğinizde kullanabileceğiniz Google Adwords ile markanızı daha kolay tanıtabilir, marka değerinizi yükseltebilir, Pazar ayınızın artmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Tıklanma sayısına göre para kazanabildiğiniz bir sistem olan Google Adwords sayesinde sitenizin trafiğiniz de kontrol edebilir ve trafiğin artması için farklı yöntemler deneyebilirsiniz.”

Profesyonel bir sistem içerisinde sistemin bir halkası olmak istiyorsanız ve bu sistem içerisinde ham para kazanıp hem de marka değerinizi artırmak istiyorsanız Google Adwords tercih etmelisiniz..