SEO NASIL YAPILMALI

Seo nasıl yapılmalı


Profesyonel bir web sitesine sahip olarak bir taşla beş kuş vurmak istiyorsanız profesyonel bir seo çalışması yapmanız gerekiyor. Profesyonel bir seo çalışması yapabilmek ve web sitenizin seo uyumlu olmasını sağlayabilmek için şu noktalara dikkat etmelisiniz.

1 ) Özgün ve kusursuz içeriklere sahip olmak zorundasınız. Kopya ve uyumsuz içerikler sizi sıralamalarda geriye itecektir. Bu nedenle web sitenizde yer alacak içerikler güncel, seo uyumlu ve özgün olmak zorundadır.
2 ) Google Sandbox hizmetini kullanarak internet kullanıcılarının en son aradıkları anahtar kelimelere ulaşabilirsiniz. Hazırlayacağınız içeriklerin en fazla aranan anahtar kelimelere göre olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede arama motorlarında aranan kelimeler için web sitenize yönlendirme yapılacaktır.
3 ) Anahtar kelime sayısı seo uyumunda çok önemlidir. Genel olarak yüzde iki oranında anahtar kelime kullanımı seo açısından doğru tercih olmaktadır. Google başta olmak üzere tüm arama motorları arama yapılan anahtar kelime sayısının fazla olduğu siteleri çöp içerik olarak kabul etmektedir. Bu durum aramalarda web sitenizin gerilerde olmasına neden olur.
4 ) Seo uyumlu bir web sitesine sahip olmak için içeriklerin konu başlıklarının da seo uyumlu olması gereklidir. Bu sayede aranan kelimeler için arama motorları içerik başlıklarını baz alacak ve web sitenizi ilk sıralarda çıkaracaktır.
5 ) Web sitenizin arama motorlarına göre uygun kriterlere sahip olması için kullanacağınız kodların seo uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. İçerik ile kodlama arasında oluşacak denge sayesinde web siteniz profesyonel bir seo uyumuna sahip olacaktır.

Seo uyumlu bir web sitesine sahip olmak için profesyonel ve kurumsal bir firma ile çalışmanız gerekiyor. Eğer tecrübeli ve profesyonel bir firma ila çalışmazsanız web siteniz ziyaret edilmeyen ve aramalarda sıralamaya dahi girmeyen bir web sitesi olarak kalacaktır.